• Hlavička webu
Fytofarm CZ s.r.o.

Vaničková láhev MultiWit

1518710140__hadlmv-2719__multi_bk_vanicka.jpg
 • 1518710140__hadlmv-2719__multi_bk_vanicka.jpg

Originální vaničková ,,láhev? umožňující více způsobů odchytu podkorního hmyzu (mokrá vanička : vanička se naplní roztokem soli ( Antipach ), suchá klasická vanička). Vhodná i pro klasické lapače Theyson a Böhmplast možnost použití přípravku na eliminaci rozkládaného pachu a repelentních signálních látek, účinný odvod srážkové vody, rychlá kontrola, transparentní

167,00 Kč
s DPH:  202,07 Kč
Kód
kp-0004
Dostupnost
Na objednávku
 • Originální vaničková ,,láhev? umožňující více způsobů odchytu podkorního hmyzu (mokrá vanička : vanička se naplní roztokem soli ( Antipach ), suchá klasická vanička). Vhodná i pro klasické lapače Theyson a Böhmplast možnost použití přípravku na eliminaci rozkládaného pachu a repelentních signálních látek, účinný odvod srážkové vody, rychlá kontrola, transparentní

  Vaničková ,,láhev? MultiWit

  • navržená pro lapač Multi Wit, ale může se použít i pro další štěrbinové lapače např. Theysohn a Böhmplast
  • vhodná na odchyt běžných druhů podkorního a dřevokazného hmyzu

  Dvojí použití:

  1. Na mokrý odchyt

  nejvhodnější způsob hromadného odchytu. Vanička se naplní roztokem soli (Antismell), který zabezpečí rovnoměrný velmi dobrý odchyt. Následující faktory zvyšují náročnost na práci:

  1. Žádné signální látky: brouci jsou ve speciálním vodním roztoku soli rychle usmrceni a nemají čas vysílat výstražné signální látky, rovnoměrný nálet je zabezpečený.

  2. Žádný rozkladný zápach: hnilobný pach mrtvých brouků překrývá účinek feromonů, proto je při suchém odchytu nutné týdenní vyprazdňování úlovku z vaničky. Roztok soli ve vaničce neutralizuje rozkladný pach, působení feromonů není omezeno, odchyt zůstává na vysoké úrovni a frekvenci kontrol úlovku je možné snížit podle intenzity a doby rojení na 2 až 5 krát za sezónu.

  3. Koncentrovaná mokrá náplň: speciálně skonstruovaný dešťovod odvádí nežádoucí srážkovou vodu, roztok soli zůstává koncentrovaný. V případě přílevu vody slouží na její odtok i ve středu umístěný odtokový otvor.

  4. Barva:  mléčně transparentní

  Upozornění: při mokrém odchytu zůstávají 2 otvory na dně vaničky uzavřené. Na mokrý odchyt si můžete přizpůsobit kterýkoli komerční štěrbinový lapač.

  2. Na suchý odchyt

  Tato klasická metoda je vhodná na monitorování populace lýkožroutů v hlavní sezóně. Při týdenní kontrole se dá úlovek jednoduše díky přehledné vaničce sledovat a brouky spočítat. Při suchém odchytu se musí odstranit kryty ( uzávěry ) na odtokových otvorech na dně vaničky, aby srážková voda mohla odtékat.

  Podle stanoveného záměru je možné jednoduše přizpůsobit vaničku i v době sezóny ze suchého na mokrý odchyt.

   Pro více informací klikněte zde.

Potřebujete poradit? Stačí napsat ...

Upozornění:
Vaše osobní údaje zadáné do formuláře budou použity za účelem zpracování a odeslání odpovědi.

Odeslání zprávy. Všechna pole označená (*) jsou povinná.